Strategie szachowe dla początkujących

Games Tips and Tricks

Strategie szachowe dla początkujących

February 27, 2020 Chess 0


Na tej stronie uczę kilku podstawowych strategii szachowych dla początkujących, aby lepiej zrozumieć grę.

Wiele osób ma czysto materialistyczne podejście do życia i szachów. Zbierają materiał za każdym razem, kiedy mogą, nie myśląc o konsekwencjach. Jeśli za każdym razem, gdy będziesz mógł grać w szachy, zbierzesz materiał, to przegrasz. To nie działa w szachy.

 
Musisz maksymalnie rozwinąć swoje siły i najpierw zbudować silną pozycję, a potem będziesz mieć możliwość wygrania materiału w taktycznych kombinacjach, ponieważ gdy wszystkie twoje szachy harmonijnie ze sobą współpracują, szanse taktyczne będą ewoluować naturalnie i będą na twoją korzyść. To tylko zdrowy rozsądek.

Nie chwytaj materiałów w początkowej fazie gry.

Nie marnuj czasu (ruchy lub tempis).

Pokażę teraz kilka podstawowych gier końcowych, o których musisz wiedzieć, grając w szachy, ponieważ wiele gier ostatecznie skończy się w tych podstawowych grach końcowych. Jeśli nie znasz tych gier końcowych poniżej, nie możesz dać matowi, gdy te pozycje się pojawią.

Lub zajmie to wieczność, aż w końcu dasz matowi, jeśli nie wiesz, jak to zrobić. Jeśli nie poradzisz sobie z tymi podstawowymi sytuacjami, możesz stać się śmieszny. Jednak twój przeciwnik zazwyczaj rezygnuje, gdy jest królową lub wieżą. Ale nadal ważne jest, aby znać poniższe procedury.

Podstawowe strategie szachowe dla początkujących


Gra końcowa: król i królowa kontra król
Ścigaj króla na skraj planszy. Osiągasz to, używając swojej królowej, aby odciąć króla od reszty planszy. Dajesz czek tylko wtedy, gdy król zostanie doprowadzony bliżej krawędzi planszy. Nie dawaj bezsensownych czeków!
Zbliżasz króla do króla wroga. Potrzebujesz pomocy króla, ponieważ nie możesz dać matowi współpracować tylko z królową.
Uzyskać to! Królowa sama w sobie nie może nic osiągnąć. Zawsze potrzebuje wsparcia innych elementów. W tym przypadku to król udziela niezbędnego wsparcia. To jest jak w prawdziwym życiu. Ty sam nic nie osiągniesz, zawsze potrzebujesz pomocy i wsparcia od innych.

 
Jeśli król został odwieziony do rogu, dajesz matowi mat. Jest kilka możliwości, aby to osiągnąć. Zobaczysz je, jeśli tam jesteś, więc po prostu postępuj zgodnie z procedurą i nie martw się teraz matą.
UNIKAJ STALEMATU! Zawsze upewnij się, że wrogi król ma pole do przesunięcia, w przeciwnym razie będzie to impas, który jest remisem. Jeśli jesteś królową, prawdopodobnie wygrasz, jeśli po prostu zremisujesz, ponieważ przeoczyłeś impas, byłoby to naprawdę denerwujące. Gdyby tak się stało z prawdziwym szachistą, byłby bardzo zdenerwowany.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *